
Regisseur Clara van Gool vertaalde The beast in the jungle, een novelle van Henry James, naar een intrigerende choreografische film.
Paradijsvogels Magazine mag 2 kaarten weggeven. Interesse? Wees er snel bij en stuur ons voor 30 maart een leuke mail, wie weet zijn de kaarten dan voor jou!
John Marcher leeft in de overtuiging dat hem iets ingrijpends gaat overkomen, iets dat zijn verdere leven zal beheersen. Hij vertrouwt zijn voorgevoel toe aan erfgename May Bertram en zij besluit samen met hem die gebeurtenis af te wachten.
Hoewel zich tussen hen een romance ontwikkelt, komt deze nooit werkelijk tot bloei. John wordt zozeer in beslag genomen door zijn obsessie, dat hij niet in staat is zich over te geven aan de liefde. En in feite is precies dát zijn noodlot – zonder dat hij dit onderkent.
The beast in the jungle is een novelle uit 1903 van Henry James. Regisseur Clara van Gool bewerkte de tekst tot vier dansduetten die zich in verschillende tijdperken afspelen: het begin van de 20e eeuw, de Tweede Wereldoorlog, de zestiger jaren en het Londen van nu. Intrigerend aspect daarbij is dat de hoofdpersonen zelf nauwelijks verouderen.
Een uitgesproken dansfilm is The beast in the jungle echter niet. In sommige scènes blijft de choreografie beperkt tot enkele elegante bewegingen, in andere vertolken dansers Dane Hurst (John) en Sarah Reynolds (May) hun emoties in gevoelige, intense duetten. De sprongen tussen de tijdvakken volgen elkaar steeds sneller op: May en John wervelen niet alleen om elkaar heen; ze dansen ook voortdurend door de tijd.
The beast in the jungle – duur 87 minuten – September Film – Te zien vanaf 14 maart
Paradijsvogels Magazine mag 2 kaarten weggeven. Interesse? Wees er snel bij en stuur ons voor 30 maart een leuke mail, wie weet zijn de kaarten dan voor jou!