Een versje van Toon Hermans over minimalisme

15 februari 2017
1139

Sommige mensen zweren bij de filosofie van Marie Kondo en hebben hun boeken, kleding, keukenspullen en memorabilia zodanig uitgedund dat ze alleen nog de spullen over hebben waar ze echt gelukkig van worden. Anderen worden blij van ál hun bezit en daarom helemaal niet gelukkig van opruimen. 

Behoor je tot de eerste categorie dan is dit gedicht van Toon Hermans waarschijnlijk een feest der herkenning. Voor alle anderen is het een fijne bevestiging om juist vast te houden aan alle 'dingen' die je omringen, en vooral niet naar Toon Hermans te luisteren 🙂

Dingen

Overal dingen
en altijd maar weer
dingen o dingen
ik mot ze niet meer
ik wil zonder dingen
mijn leven beleven
kom ze maar halen
ik zal ze je geven
die troep al die prullen
ik mot ze niet meer
overal dingen
en altijd maar weer
dingen van plastic
van goud of van brons
van tweehonderd kilo
of anderhalf ons
het stikt van de dingen
in kamers of zalen
in suites of kelders
in flats of lokalen
in kasten of kastjes
in dozen of la’s
’n blikje ’n potje
’n kan of ’n vaas
’n koppie ’n schotel
’n foto ’n plaat
’n schoen of ’n slof
of een scheerapparaat
van staal of van koper
van hout of van leer
overal dingen
ik mot ze niet meer
’n sleutel ’n handschoen
’n glas of ’n fles
’n tafel ’n stoel
of ’n vork of ’n mes
’n video, ’n ijskast
’n opneem-machien
ik kan door die spullen
me zelf niet meer zien

Lees ook:  Ingrid Bergman | Dualiteit

Toon Hermans

Meer lezen van Toon Hermans? In dit bundeltje 'De klank van de lach' zijn zijn vrolijkste verzen verzameld. Heerlijke optimistische levensinspiratie!

Over de auteur

Jasper Voorn
Mijn naam is Jasper Voorn, 30 jaar, en ik ben de initiatiefnemer van Paradijsvogel Magazine. Zaken als Kunst, cultuur, reizen en de natuur hebben mij altijd gefascineerd. Vanuit een passie voor bovenstaande zaken ben ik dan ook Paradijsvogels Magazine begonnen. Naast mijn bezigheid bij dit online tijdschrift houd ik me als directeur en eigenaar van Web Wings BV, samen met een groeiend team van 35+ collega’s, dagelijks bezig met het realiseren van online marketing resultaten voor meer dan 200 verschillende klanten. Hier richten wij ons voornamelijk op duurzame marketing door lange termijn resultaat te halen via zoekmachine optimalisatie. Binnen Paradijsvogel Magazine komt mijn passie voor online marketing, mensen inspireren en mij verder verdiepen in de wereld om ons heen samen. Mijn doel is om vanuit Paradijsvogel Magazine jaarlijks 2 miljoen mensen te kunnen bereiken met interessante verhalen en kennis uit deze prachtige paradijselijke wereld die wij met z’n alle mogen bewandelen.

Recente berichten

Van druk naar succes: leren omgaan met stress

Vakantieliefde, slim of vermijden?

Renovatie versus nieuwbouw: Wat is het beste voor de toekomst van onze steden?

Tijd om de zomervakantie te boeken!

© Paradijsvogels Magazine - 2025
Made with
Web Wings
chevron-down