
De Franse kunstenares Stéphanie Kilgast loopt regelmatig tweedehandswinkels en vuilnisbakken af op zoek naar nieuw materiaal voor haar werk. Ze geeft andermans afval een nieuw leven door kleurrijke natuurlijke vormen aan te brengen op weggegooide objecten, zoals blikken, borden en jampotten. Ze staat bekend om haar gedetailleerde en realistische koralen, paddenstoelen, insecten en dieren van klei.
Een dialoog tussen mens en natuur
Haar werk is kleurrijk en vrolijk, maar bevat ook een mooie, belangrijke boodschap. Zelf noemt ze het een dialoog tussen de mens en de natuur. Op haar website beschrijft ze het heel beeldend:
De objecten zijn altijd hergebruikt en vaak afval, de meest directe en zichtbare impact van menselijke activiteit op onze planeet. De planten observeren ons, en wachten af of we de milieucrisis, die we zelf hebben gecreëerd, wel kunnen managen (...) het is aan ons om een balans te vinden tussen onze activiteiten en onze wens om intellectueel en cultureel te excelleren, zonder ons thuis te vernietigen
Ze zet mensen daarom aan het denken, op een mooie manier, door haar minutieuze sculpturen aan te brengen op voorwerpen die wij niet meer wilden. Een inkijkje in onze wegwerpmaatschappij, maar ook in bijzondere manieren om ons afval een tweede leven te geven.
Meer werk zien?
Stéphanie Kilgast neemt haar grote schare fans ook online mee in haar creatieve proces. Het is intrigerend haar aan het werk te zien. Ze zet dan ook regelmatig fascinerende foto's en video's op haar Instagram, Youtube en Facebook. Hieronder nog meer van haar bijzondere werk.
Afval staat aan de basis van nog veel meer kunst! Bekijk bijvoorbeeld ook eens deze stellages van zeepuin, deze driedimensionale straatkunst van straatvuil, en deze prachtige muursculpturen. Stuk voor stuk indrukwekkende voorbeelden van weloverwogen hergebruik