
Matteo Stucchi is patissier in het Italiaanse Monza. Voor hem geen doorsnee tiramisu of crème brûlée, hij creëert hele werelden van zijn originele desserts.
"Hoe een dessert eruit ziet is net zo belangrijk als hoe het smaakt", vertelt Matteo. Een chocolade cake verandert onder zijn handen in een kanotocht door grotten, cake-lollies worden een reuzenrad - zijn fantasie is vrij onbegrensd. Mooi is dat in zijn gerechten het oog voor detail goed zichtbaar is.
Meer van zijn oogstrelende en (waarschijnlijk) heerlijke toetjes kun je hier vinden.
Een foto die is geplaatst door Matteo Stucchi (@idolcidigulliver) op
Een foto die is geplaatst door Matteo Stucchi (@idolcidigulliver) op
Een foto die is geplaatst door Matteo Stucchi (@idolcidigulliver) op
Over de auteur
Jasper Voorn
Mijn naam is Jasper Voorn, 28 jaar, en ik ben de initiatiefnemer van Paradijsvogel Magazine. Zaken als Kunst, cultuur, reizen en de natuur hebben mij altijd gefascineerd. Vanuit een passie voor bovenstaande zaken ben ik dan ook Paradijsvogels Magazine begonnen. Naast mijn bezigheid bij dit online tijdschrift houd ik me als directeur en eigenaar van Web Wings BV, samen met een groeiend team van 30+ collega’s, dagelijks bezig met het realiseren van online marketing resultaten voor meer dan 200 verschillende klanten. Hier richten wij ons voornamelijk op duurzame marketing door lange termijn resultaat te halen via zoekmachine optimalisatie. Binnen Paradijsvogel Magazine komt mijn passie voor online marketing, mensen inspireren en mij verder verdiepen in de wereld om ons heen samen. Mijn doel is om vanuit Paradijsvogel Magazine jaarlijks 2 miljoen mensen te kunnen bereiken met interessante verhalen en kennis uit deze prachtige paradijselijke wereld die wij met z’n alle mogen bewandelen.